ślubne przesądy

Ślubne przesądy – czy warto wierzyć?

Te najbardziej popularne ślubne przesądy znają niemal wszyscy. Niektórzy w nie wierzą, inni kompletnie nie zwracają na nie uwagi. Tym niemniej warto wiedzieć, jakie przesądy związane ze ślubem i weselem towarzyszą od wielu pokoleń Parom Młodym w naszym kraju!

Mawia się, że miesiąc ślubu powinien mieć w swej nazwie literkę „r”, dzięki czemu para zapewni sobie szczęście i powodzenie. Każdy zapewne wie, że Panna Młoda musi mieć na sobie coś pożyczonego, coś niebieskiego oraz coś starego. Wydaje się, że można połączyć te trzy rzeczy w jedną, zakładając na przykład starą, pożyczoną od siostry czy przyjaciółki biżuterię z niebieskim oczkiem.

Godzina, w której dwie osoby składają sobie przysięgę małżeńską, powinna być równa, to wróży powodzenie i wielkie szczęście. Wedle zwyczajów nie powinno się wkładać na ślub niczego różowego (dotyczy to rzecz jasna Pary Młodej, goście mogą sobie na tę barwę pozwolić). Panna Młoda niech nie daje swym siostrom ani przyjaciółkom ślubnej sukni do przymierzenia, może się bowiem okazać, że pozostaną one pannami do końca swoich dni. Oczywiście Pan Młody nie może przed ceremonią widzieć swej lubej w ślubnej kreacji.

Ślubne przesądy chcecie poznać więcej zwyczajów? W takim razie koniecznie powinniście już dziś zajrzeć na blog ślubny. Znajdziecie tutaj tysiące informacji, inspiracji, artykułów, porad i najnowszych trendów ślubno-weselnych, opatrzonych przepięknymi fotografiami. Na pewno dzięki nam Wasz ślub i wesele będą niczym z bajki, już my się o to postaramy!